İlginç Lezzetler Sunan 4 İstanbul Mekanı

  1. Go Mongo

Moğol yemekleri yapan, İstinye ve Suadiye’de olmak üzere iki adet şubesi bulunan, bu nezih mekan, kesinlikle denenmesi gereken mekanlardan biri. Özellikle soslu yemeklere özel bir ilgisi olan müşterilerine, yaratıcı ve farklı tatlar sunma konusundaki becerileri muazzam. “Kendin pişir, kendin ye” usulüne yakın bir mantıkla çalışan işletmede, kâsenizin içerisine büfeden seçtiğiniz et, sebze, sos ve baharatları ekleyerek özel karışımınızı hazırlayıp, kendi yarattığınız lezzeti saca teslim ediyorsunuz. Artık masamıza oturabiliriz. Merak etmeyin, yaratmış olduğunuz lezzet birkaç dakika içerisinde masanızda!

ilginc-istanbul-mekanlari

  1. Çiya Sofrası

İstanbul restaurant tavsiyelerimizden ikincisine geçelim. Kadıköy’de bulunan bu işletme, Güneydoğu ve Doğu Akdeniz mutfağını sevenler için bulunmaz bir nimet. Çiya’da yemekler, bugünün damak tadına göre değil; orijinal dönemin damak tadına göre hazırlanmaktadır. Yemek tariflerinin çıktığı o ilk günlere dönmek ve yemeği en orijinal, yalın haliyle yemek isteyenler varsa aranızda, Çiya Sofrası sizleri bekliyor! Çünkü; bu sofrada tüm porsiyonlar kendi döneminde nasılsa, şimdi de öyle.

  1. Kadı Nimet Balıkçısı

Yöresel tatları şimdi bir kenara bırakalım. Aranızda mutlaka deniz mahsullerini sevenler de vardır. Kadı Nimet Balıkçısı, “denizden babam bile çıksa yerim” atasözüne mutabık olup ve buna sadık kalanlar için doğru bir adres. Birçok balıkçıda bulamayacağınız balık türlerini burada bulabilir, balık tezgâhından seçtiğiniz balıkları içerde pişirtip taze taze yiyebilirsiniz.  Kadıköy Balıkçılar Çarşı’sında bulunan bu ufak ve sakin yerde, bir yandan kafanızı dinlerken diğer yandan da keyifli bir akşam geçirin.

ilginc-sunumlar

  1. Cafe Cuma

Bu kadar akşam yemeği tavsiyesi yeter. Şimdiki İstanbul restaurant tavsiyemiz, bir kahvaltı mekânı. Yani, günün en olmazsa olmaz öğünü. Taksim, Çukurcuma’da yer alan kafe, bahçesi ve dekorasyonu için bile gidip görülmeye değer bir işletme. Günlük değişen menüsüyle, her yeni güne daha dinamik bir giriş yapan bu minik kafe, kendi damak keyfinizi yakalayabileceğiniz bir yer. Yalnız bilmeniz gereken bir şey var burası hakkında: İşletme, Pazar günleri kapalı.  Bu otantik mekâna ailece gitmek gibi bir fikre kapıldıysanız eğer, Cumartesi gününü tercih etmeniz sizin için en doğru karar olacaktır.

Katagoriler: Lezzetli Mekanlar

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde ilgili yorumlar tavsiyeler yazarların kendi görüşlerini yansıtır, sosyallezzet.com'un görüşlerini yansıtmaz. Üyelerin hakaret, küfür ve kaba ifade kullanmaları yasaktır. Site yönetimi uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silme hakkını saklı tutar.

Email hesabınız yayınlanmayacak! Gerekli alanları doldurunuz. *

*
*