İzmir’de Köfte Yiyebileceğiniz 5 Köfteci

Köfte bir çok kişi için etin en güzel halidir. En sevilen köfteler arasında Sultanahmet Köftesi, Akçaabat, Köftesi, Tire Köftesi ve Sulu Köfte yer alır. Bir köftenin lezzetli olması için bir kaç unsurun iyi olması gerekir. Kıymanın kalitesi, yağ oranı, tuzu, suyu, köfteye katılan baharatların oranı, köftenin pişiriliş şekli, ustanın marifetli elleriyle birleşince ortaya lezzetli köfteler çıkmaktadır. Türkiye’nin bir çok ilinde bir şekilde üne kavuşmuş lezzetli köftelere ve köftecilere rastlamak mümkün. Bu illerin başında da İzmir gelmektedir. İzmir’in en iyi beş köftecisini incelemeye ne dersiniz?


İzmir’de Köfte Yiyebileceğiniz 5 Köfteci

 • Köfteci Mehmet Irmak
  İzmir’de köfte denildiğinde akıllara gelen ilk köfteci; ‘’Köfteci Mehmet Irmaktır. İzmir Kemeraltı’nda olan ve günün her saati dolu olan bir köfteci. Porsiyonları gayet doyurucudur ve boldur. Köftenin yanında ikram edilen piyaz ise daimi müşterilerin favoriler arasında. Adres: 905 Sokak No: 10/3 Kızlarağası Hanı, Kemeraltı, İzmir.
 • Bizim Köfteci Hidayet
  Kemeraltı’nda iyi bir köfte yemek isteyenlerin tercih ettiği ve uğramadan geçmediği yerlerden biri Bizim Köfteci Hidayet. Kasap olarak da hizmet veren Hidayet bey kendi mekanında kuru yaşlandırılmış et çeşitleri ve ızgara ciğer satışı da gerçekleştiriyor. Izgara köfte sevenlerin uğraması gereken bir yer. Adres: 902 Sokak No:27 Hisarönü, Kemeraltı, İzmir.
 • Gölde Köfteci

Kekikli köftesiyle meşhur olan bir köfteci, ekmek arası seçeneği de mevcut. İsteyen müşteriler için köftenin yanına acılı karışık turşu ve piyaz da getiriyorlar. Özellikle farklı lezzet köfteleri olan mekanı gurmeler deneyebilirler. Adres: Alsancak, 1447. Sok. 2/B, 35220 Konak, İzmir.

 

 • Köfteci Salih
  İzmir Konak’ta Kemeraltı’nın içinde yer alan ve yaklaşık 40 yıllık maziye sahip köfteci. Küçük bir dükkan olarak başlayan köftecilik yolcuğunda bu zamana kadar işlerini bir hayli büyüten Salih Amca lakaplı sahibi vardır. Köfteleri porsiyon olarak oldukça büyük ve doyurucudur. Kemeraltı civarlarını dolaştıktan sonra acıkanların uğraması gereken bir mekan.  Adres: Konak, 879 Sok. Kestane Pazarı 16/A, 35250 Konak, İzmir.
 • Köfteci Erol
  İzmir Karşıyaka’da yer alan Köfteci Erol, Karşıyaka Çarşıda uzun yıllardır çok leziz köfteler yapıyor. Menüsünde, köfte, piyaz, köpüklü ayran ve Kemalpaşa tatlısı vardır. Adres: 1721 Sokak No:4 Melek İş Hanı P4 Karşıyaka, İzmir.
Katagoriler: Lezzetli Mekanlar

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde ilgili yorumlar tavsiyeler yazarların kendi görüşlerini yansıtır, sosyallezzet.com'un görüşlerini yansıtmaz. Üyelerin hakaret, küfür ve kaba ifade kullanmaları yasaktır. Site yönetimi uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silme hakkını saklı tutar.

Email hesabınız yayınlanmayacak! Gerekli alanları doldurunuz. *

*
*