Uzak Doğu Burnumuzun Dibinde

Ankara denilince gri bir memur şehri akla gelir. Nispeten doğru olsa da yemek mekanları konusunda bu tanımlama oldukça yanlıştır. Her çeşit ürün bulmak gayet kolaydır. Bu makalemizde Ankara’da uzak doğu mutfağını hakkıyla yapan 4 restauranttan bahsedeceğiz.

Uzak Doğu mutfağı denilince insanlarda bir tiksinme durumu söz konusu olabilir; fakat bu restaurantlar sizi bir yerden alacak başka bir yere götürecek adeta uzaklara gideceksiniz. Suşi, balıklı, tavuklu menüler damak tadınızda yer edinmeye başlayacak.

ankara-cin-lokantasi

  1. Quick China: Tam 21 yaşındadır. Ankara’da 4 farklı mekana sahiptir. Hem yiyebileceğiniz normal lezzetler hem de keşfedilmeyi bekleyen yeni lezzetlerle karşına çıkmaktadır. Çeşitli bölgelere paket servisi de vardır. Tunalı’nın üst taraflarında Ankara’daki en önemli Çin Lokantası Moğol İşi Tavuk, Sebzeli noodle, california roll, karışık sebzeli pilav ve bunların dışında onlarca ürün lezzetiyle seni cezbedecektir. Tatlı olarak da balda kızarmış muz, yeşil çaylı profiterol seni buraya tekrar getirecektir. Ayrıyeten açık büfesinde sıra dışı lezzetler deneyebilirsin.
  2. SushiCo: 1997 yılında Türkiye’de varlığını göstermeye başlamıştır. Tavuk toplarından, suşilere, yosun salatasından, teriyaki soslu ürünlere kadar geniş bir yelpazesi vardır. Ankara’da Kızılay’ın yukarısında GOP çin lokantası olarak bir şubeye sahiptir. Bunun dışında 2 şubesi daha vardır. Organizasyonlar için 2000 kişiye kadar sunum yapılabilmektedir.cin-lokantalari
  3. Far East Wok: Bahçelievler’in kalbinde oldukça nezih bir semttedir. Menüsünde çorbadan, tavuğa, noodledan, dana etine kadar her şey mevcuttur. Set menüleri vardır. Lezzet bakımından iyi puan alır ve menüleri de doyurucudur. Fiyatları Uzak Doğu Mutfağı için idealdir.
  4. Guangzhou Wuyang Chinese Restaurant: Tunalı’da bulunun bir Çin lokantasıdır. Bestekar sokakta nezih bir semtte ve nezih bir görüntüye sahiptir. Sahibi ve şefi Çinlidir. Mistik bir havası vardır. Noodle, tavuk, Çin böreği menüde bulunan ürünlerdendir. Fiyatları Çin Mutfağı açısından uygundur ve porsiyonları doyurucudur. Sen taptaze sushiyi yerken fondaki Çin müzikleri de ruhunu dinginleştirecektir.

Ankara Uzak Doğu yemek kültürü açısından gayet doyurucudur ve seçebileceğin birçok alternatifin vardır. Bir öğle yemeği için Çin lokantalarını tercih etmeni öneriyoruz.

Katagoriler: Lezzetli Mekanlar

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde ilgili yorumlar tavsiyeler yazarların kendi görüşlerini yansıtır, sosyallezzet.com'un görüşlerini yansıtmaz. Üyelerin hakaret, küfür ve kaba ifade kullanmaları yasaktır. Site yönetimi uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silme hakkını saklı tutar.

Email hesabınız yayınlanmayacak! Gerekli alanları doldurunuz. *

*
*