En İyi Tiramisu Nerede Yenir

Tiramisu, İtalyan’ların en ünlü tatlıları arasında yer alıyor. Ancak bu tatlıyı en çok seven ülkelerden biri biziz mutlaka. Bu tatlı için krizlere girenler ve her gün yemeden duramayan insanlar bile var. peki bu kadar çok sevdiğiniz tiramisu’nun tarihini biliyor musunuz? Tiramisu, aslında Toscana Dük’ünün birkaç gün için Siena’ya taşınmaya kara vermesi ile ortaya çıkan bir tatlı. Kelime anlamı ‘beni mutlu et’ olan bu tatlı yaparken, Sienalı pastacıları oldukça özenmiş. Dük’e özel olduğu için hem lezzetli hem de afrodizyak etkili olması gerekiyormuş. İşte bu arayışlar ortaya çıkan tatlı dük tarafından çok sevilmiş ve daha sonra Floransa’ya gidip ünlü bir tatlı haline gelmiş. En iyi tiramisu İstanbul mekanları ise şu şekilde sıralanabilir;

Ara Cafe;

İstanbul Beyoğlu’nda yer alan bu mükemmel cafe ortamı, sizlere en güzel tiramisu deneyimini farklı yorumları ile sunuyor. Eğer tiramisu müdavimlerindenseniz ve bu tatlıyı samimi bir ortamda yemek istiyorsanız, bir kahve eşliğinde bu mekanda yemenizi tavsiye ederiz.

tiramisu-nerede-yenir

Bistro Cabana;

İstanbul Ataşehir’de yer alan bu güzel mekan, İtalyan esintileri ile süslenmiş. Mekanın en ünlü lezzetlerinden biri de tiramisu. Eğer tiramisuyu İtalya’da yemiş hissine kapılmak isterseniz, bu mekana mutlaka gitmelisiniz.

Vapiano;

İstanbul Suadiye’de bulunan Vapiano, sıcak, sevimli ve hareketli havası ile görenlerin içini ısıtan bir mekan. En iyi tiramisu nerede yenir diyorsanız, mutlaka Vapiano’yu tercih etmelisiniz. Çünkü çok farlı bir sunum ile sizlere sunulan tiramisu, en güzel lezzetini bu mekanda yakalamış. Tiramisu keyfini bardakta denemek için eşsiz bir yer.

Processed with VSCOcam with c1 preset

Eataly;

Tiramsu’nun en lezzetli formunda yer aldığı mekanlardan biri de Eataly. İstanbul Beşiktaş’ta bulunan bu mekan, İtalya’nın en güzel lezzetleri ile birlikte tiramisu’yu da sizlerle buluşturmaya devam ediyor. farklı ve güzel ortamı olan bu lzeet dolu mekanı mutlaka denemelisiniz.

Pipa Pizza Pasta Drinks;

Nişantaşı’nın en lezzetli İtalyan restoranlarından olan bu mekanda, İstanbul’un en lezzetli tiramisu’sunu yiyebilirsiniz. Hem ambiyansı, hem lezzetleri hem de sunumu ile oldukça dikkat çekici olan bu mekanda, tiramisu’yu farklı bir yorumla deneyeceksiniz.

Katagoriler: Lezzetli Mekanlar

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde ilgili yorumlar tavsiyeler yazarların kendi görüşlerini yansıtır, sosyallezzet.com'un görüşlerini yansıtmaz. Üyelerin hakaret, küfür ve kaba ifade kullanmaları yasaktır. Site yönetimi uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silme hakkını saklı tutar.

Email hesabınız yayınlanmayacak! Gerekli alanları doldurunuz. *

*
*