İlk Buluşmada Şık Restoran Arayanlara 5 Cici İstanbul Mekanı Önerisi

İlk buluşma hem kadınlar için hem de erkekler için en özel zamanlardan bir tanesidir. İlkler ne olursa olsun her zaman değerli olacağı ve hatırası hep hatırlanacağı için ilk buluşma da bireylerin hayatlarında özel kalan anılardan bazılarıdır. Hayat boyunca unutulmayacak ve her saniyesi hep akılda kalıcak olan ilk buluşmada en güzel yere gitmek ya da en iyi aktiviteyi yapmak, karşılıklı olarak her iki bireyin en dikkat ettiği noktadır.

Bu açıdan bakıldığında ilk buluşmada eğer güzel bir akşam yemeği yemek tercih edildiyse gidilecek olan restaurant oldukça önemlidir. Çiftlerin hayatlarında hep hatırlıcakları bu akşam her açıdan şık bir restaurant tercih edilmesi bu  buluşmayı sonsuz kılacaktır kuşkusuz.

YILLARDIR DEĞİŞMEYEN EN ROMANTİK ADRES: KIZ KULESİ

Muhteşem manzarası, eşsiz hikayesi ve yıllardır değişmeyen popüleritesi ile İstanbul’un en romantik mekanlarından hatta simgelerinden biri haline gelen Kız Kulesi ilk buluşma için vazgeçilmez bir mekandır. En iyi restauranlar İstanbul listesinde ilk sıralarda yer alan Kız Kulesi, asla eskimeyecek bir yapıdır. Her genç kızın hayalinde olabilen Kız Kulesi, ilk buluşma ile birleşince daha özel bir hale gelebilmektedir.

manzarali-istanbul-restorantlari

SARAY KOKAN MALTA KÖŞKÜ

malta-kosku

Şuan beltur hizmetinde olan ve Çırağan Sarayı bahçesinde yer alan köşklerden birisi konumundaki Malta Köşkü, yeşilliklerin içerisinde kalmış tarihi yapılardan bir tanesidir. Otantik ve mistik tarih kokan dokusu ile çiftleri içine alan Malta köşkü, Beltur himayesinde hizmetini sürdürmektedir. Yeşillikler arasındaki boğaz manzarası ile ilk buluşma için harika bir mekan seçimidir.

BOĞAZIN EN GÖRKEMLİ ADASI “SUADA”

suada

İlk buluşmada rüya gibi bir akşam geçirmek isteyenlerin tercihi, Galatasaray adası olarak da bilinen, Suada 360’tır. Şıklığı ve büyülü havası ile göz kamaştıran Suada, gösteriş seven çiftlerin tercihidir.

ŞIK VE MODERN LACİVERT

İstanbul’da lüks restaurant isimleri arasına adını altın harflerle kazıyan ve modern yapısı ile her zaman ilgi uyandıran Lacivert restaurant, ilk buluşma için şıklık ve gösteriş arayan çiftlerin bir numaralı tercihidir. Boğazın kenarında, eşsiz yemeklerin tadını çıkarmak ve ilk buluşmayı ölümsüzleştirmek adına tercih edilebilecek bir mekandır.

bogaza-karsi-restorant

KANLICA’NIN GÖZ BEBEĞİ “A’İJA RESTAURANT”

Osmanlı motifleri ile süslenen, boğazın en güzel konumunda otel olarak da tercih edilen A’ija restaurant, ilk buluşma için seçilebilecek en özel mekanlardan bir tanesidir. Restaurant aynı zamanda yemekleri ile de oldukça popülerdir.

istanbul-mekanlari

Katagoriler: Lezzetli Mekanlar

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde ilgili yorumlar tavsiyeler yazarların kendi görüşlerini yansıtır, sosyallezzet.com'un görüşlerini yansıtmaz. Üyelerin hakaret, küfür ve kaba ifade kullanmaları yasaktır. Site yönetimi uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silme hakkını saklı tutar.

Email hesabınız yayınlanmayacak! Gerekli alanları doldurunuz. *

*
*