İstanbul’da En İyi Mezeler Hangi Mekanda Sunulur?

Yemek bir sanattır. Sanattaki kadar özenli ve önemseyerek hem hazırlanması hem de tüketilmesi gerekmektedir. Pek çok farklı besin maddesinin farklı bir hazırlanma ve tüketim geleneği vardır. Kimilerini sıcak kimilerini soğuk kimilerini ılık servis edersiniz. Kimilerinin günlerce dinlendirilmesi gerekir o enfes lezzeti bulabilmesi için kimilerinin aylarca.. Bu nedenle sanattaki kadar sabır gereklidir.

Hem şık hem de lezzetli bir sofra için. Hele ki o sofrada yıllardır süregelen ve gizli tariflerle nesilden nesile aktarılan mezeler varsa ayrı bir saygıyla oturulması gerekir sofraya. Her yemeğin mezesi de farklıdır, et yemeğiyle tüketilenler farklı hazırlanırken balık yanında servis edilen mezeler daha farklıdır. Eğer büyük şehirlerde özellik İstanbul’da güzel hazırlanmış ve lezzetli mezeler yiyememekten şikayetçiyseniz size enfes mezeler hazırlayanlar mekanlar önereceğiz.

İstanbul’da En İyi Mezelerin Sunulduğu Mekanlar

Cunda Balık Restaurant

Adres: Koşuyolu Sok. No:6 Bostancı-Kadıköy/İst.

Telefon: +90-(216) 380 5989

 

Eğer bir ege aşığıysanız ve hala bu mekanı ziyaret etmediyseniz geçmiş günleriniz için pişman olacaksınız. Gerekse lezzetleri gerekse dekorasyonuyla size egenin esintisini hatırlatacak bu yer yeni favorilerinizden olacak. Ege’nin o enfes zeytinyağıyla hazırlanan mezelerine eklene çeşit çeşit ege otları damak tadınıza yepyeni ufuklar açacak olan bu mekan . İstanbul’da en iyi meze hazırlayan yerlerinin en başına gelmektedir.

Karaköy Lokantası

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh.,Kemankeş Cd No:37/A Beyoğlu/İstanbul

Telefon: +90-(212) 292 4455

Karaköy’ün tarihi dokusu içindeki o güzelliği bilenler bilir. Bir kere gidince bir daha kendinizi bu semtin sınırlarının dışına çıkaramazsınız. İşte burada enfes lezzetlerle buluşabileceğiniz bu yer ise sizi bir kez daha Karaköy’den vazgeçmemek için tutunabileceğiniz şahane sebeplerden yeni bir tane yaratacak. İstanbul’da en iyi meze hazırlayan mekanların en önemlilerinde biri de  Karaköy Lokantası’dır.

Sahrap Pera

Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, General Yazgan Sokak No.13A Beyoğlu/İstanbul

Telefon: +90- (212) 243 1616

Yıllarca televizyonda yer alan Sahrap Soysal’ın yeni mekanı olan bu yer enfes bir atölye gibi çalışıyor. Her gün ve her an farklı lezzetlerle buluşabileceğiniz mekanda Sahrap Soysal’ın yıllar süren deneyimlerinin lezzetli sonuçlarını deneyebilir ve bir kez daha hayran kalabilirsiniz Çok çeşitli baharatlar ve sebzelerle hazırlanan mezeleri tadabilir, daha önce ismini hiç duymadığınız yeni lezzetlere aşık olabilirsiniz. İstanbul’da en iyi meze mekanları arasında oldukça iddialı.

Katagoriler: Lezzetli Mekanlar

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde ilgili yorumlar tavsiyeler yazarların kendi görüşlerini yansıtır, sosyallezzet.com'un görüşlerini yansıtmaz. Üyelerin hakaret, küfür ve kaba ifade kullanmaları yasaktır. Site yönetimi uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silme hakkını saklı tutar.

Email hesabınız yayınlanmayacak! Gerekli alanları doldurunuz. *

*
*