İzmir’de Kahvenin Bir Tarzı Var

Kahvenin hem bir kültür hem de bir sanat akımı haline geldiği günümüz dünyasında, yeni nesil  3. dalga kahve akımı İzmir’de de hakettiği yeri bulmaya başladı.  Kahve çekirdeğinin toprağı, pişirilme ve demlenme şekli lezzet kültürünün basamaklarını hızla tırmanırken, görsel çekiciliği de bir o kadar önem kazandı.

Siz de kahvenizin sunumuna lezzeti kadar değer veriyorsanız ve bir de üstüne üstlük İzmir’in deniz kokusundan kopamıyorsanız, uğramanız gereken bir kaç yeriniz var demektir.

İzmir’in en iyi kahve sunumu yapan yerlerini sizin için sıraladık. Dünya kahvelerinin geleneksel pişirilme seremonisinden, tadından asla vazgeçemediğimiz bol köpüklü Türk kahvesine kadar lezzet ve sunumun İzmir’de buluştuğu, mutlaka uğramanız gereken 4 mekan;

 

  1. Delungo Coffe Roasters

Alsancak’ı buram buram kahve kokutan, İzmir’in sadeliğinden doğan şıklığını yansıtmakta hiç güçlük çekmeyen bir mekan Delungo Coffe Roasters. Zarif sunumları ve lezzetli kahveleri kesinlikle görülmeye değer, yolunuz düşerse İtalya Sokak’taki kahve kokusunu takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. Baristocrat 3rd Wawe Cafe & Roastery

Kahvenizi taze, gününüzü renkli geçirmeyi sevenlerdenseniz eğer kesinlikle gözardı etmemeniz gereken bir mekan Baristocrat 3rd Wawe Cafe & Roastery. Dünya kahvelerinin İzmir’de kendisine yurt bulduğu nadir yerlerden bir tanesi olmaya aday ve kahve gurmelerine kucak açan bu sıcak mekan Alsancak ve Urla’da hizmet vermekte. Kahvenizin yolculuğunu merak ediyorsanız eğer öğrenmenin bir yolunu Baristocrat’ta bulacaksınız.

  1. More Coffe & Tea

Kahvenin soğuk haliyle bütünleşen, İzmir’de Cold Brew devi olma yolunda ilerleyen bir mekan mı aramaktaydınız? Bornova, Buca ve Balçova’da kahvenin illüstrasyonla karıştığı, hayal ve gerçek çizgisinin silindiği bir mekan More Coffe & Tea. Vaktiniz olmasa da kahve lezzetinden mahrum kalmayacağınız, rengarenk ‘’al götür’’ bardaklarıyla sizleri mutlu eden bir yer olacağı kesin.

  1. Kumda Kahve

Kahve lezzetinde bile geleneklerinizden kopamıyorsanız, geleneksel kahve kültürünün yaşatıldığı İzmir Kemeraltı’nda uğramadan geçmemeniz gereken bir mekan Kumda Kahve. Kahvenin doygun olduğu, sunumun lokumla renklendiği ve Türk geleneğinin sürdürülen en lezzetli halini burada bulacaksınız.

Katagoriler: Lezzetli Mekanlar

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde ilgili yorumlar tavsiyeler yazarların kendi görüşlerini yansıtır, sosyallezzet.com'un görüşlerini yansıtmaz. Üyelerin hakaret, küfür ve kaba ifade kullanmaları yasaktır. Site yönetimi uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silme hakkını saklı tutar.

Email hesabınız yayınlanmayacak! Gerekli alanları doldurunuz. *

*
*