Vejetaryenlari Çılgına Çevirecek 5 Özel Vejetaryen Restorantı

Vejetaryen Restorantı

Vejetaryenlari Çılgına Çevirecek 5 Özel Vejetaryen Restorantı

Yemek bir keyiftir ve herkes kendi keyfine göre seçimlerini yapar. Kimileri et yemekten çok büyük keyif alırken kimileri tercihini balıktan yana kullanır kimileri ise sebzelerin güzelliğine kendini kaptırmıştır, vejetaryenler ve veganlar gibi. Ancak şu bir gerçektir ki orana vurulduğunda diğer kişiler için daha çok yemek mekanı varken vejetaryenler ve veganlar için aynı şeyi söyleyemeyiz, dışarıda vakit geçirirken yemek onlar için zorlu bir seçim aracına dönüşür. Fakat son zamanlarda gösterilen hassasiyetle hem çok lezzetli yemekler hazırlayan hem de çok orijinal olan vejetaryen ve vegan restoranlarına İstanbul’da rastlamaktayız. Özellikle Kadıköy vejetaryen restorantı bu konuda oldukça iddialılar.

Mahatma Cafe

Vegan olan birçok kişinin hassasiyeti normal restoranlarda farklı menü seçimi ile yapılan vegan servistir. Bundan pek memnun olmayanlar için bu kafe sadece vegan servisi yapmaktadır. Üstelik yemekleri çok lezzetli olduğu gibi fiyatlarının bütçe dostluğuna da hayran kalırsınız.

Pasaj Cook and Book

kadikoy-restaurantlari

Kadıköy’deki vejetaryen restoranlarının içinde en tatlılarından olan bu mekanda birçok ürün tatma fırsatını yakalayabilirsiniz. Adından da tahmin edeceğiniz üzere bir pasaj  porno film izle içerisinde yer alan bu güzel mekanda dilerseniz yiyeceklerinizi paket de yaptırabilirsiniz.

Yer Cafe

İstanbul’daki vegan restoranları içerisinde dekorasyonu en çok beğenilenlerden olan bu mekanı boş görmeniz pek mümkün değil. Üstelik o kadar çok çeşit ürünü var ki farklı olanları tatmak için defalarca kez gitmek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda normal servis de yapan bu mekana lezzetli yemek yiyeceğinizden emin olarak gidebilirsiniz.

Zapata Moda

Veganlar için cennet gibi bir yer burası. O kadar çok alternatif seçenekleri var ki, vegan sandviçler, vegan burgerler, vegan salatalar, vegan tatlılar. Mutluluk, huzur ve tabiki yemeğe doymak isteyen veganlara şiddetle tavsiye edilir.

Salkım Söğüt

Kadıköy’de böyle vejetaryen restoranlar varken orada yaşayanların pek de şikayet edememeleri gerekir aslında. İçeri adımınızı atar atmaz hangisinden yesem acaba diye defalarca kez ikilemde kalacağınız bir mekana geldiniz. Çünkü buradaki çeşitlere inanamayacaksınız. Biri vegan köfte mi dedi? Ya da vegan mantı mıydı o? Yoksa vegan içli köfte mi?

Katagoriler: Lezzetli Mekanlar

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde ilgili yorumlar tavsiyeler yazarların kendi görüşlerini yansıtır, sosyallezzet.com'un görüşlerini yansıtmaz. Üyelerin hakaret, küfür ve kaba ifade kullanmaları yasaktır. Site yönetimi uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silme hakkını saklı tutar.

Email hesabınız yayınlanmayacak! Gerekli alanları doldurunuz. *

*
*