Acılı Lahana Çitisi Tarifi

Gönderen
Yayınlanma
Acılı Lahana Çitisi Tarifi

Acılı lahana çitisi tarifi, en çok aranan ve yapılan pratik yemek tarifleri arasındadır. Daha çok da diyet yapan bireyler bu yemeği oldukça sık tüketmektedir çünkü lahananın oldukça düşük kalorisi vardır ve içinde bulunan acı baharatlar da metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını tetiklemektedir. Ve oldukça sağlıklı ve hafif bir yemek olduğundan oldukça sık tüketilmektedir. Siz de acılı lahana çitisi tarifi ile evde sağlıklı ve hafif yemekler hazırlayabilirsiniz. Yaptığınız yemeği 1 2 gün içerisinde taze taze tüketmeniz önerilmektedir. Bu tarifi yaklaşık 15 dakika içerisinde yapabilir ve taze taze tüketebilirsiniz. Bu yemeği tükettikten sonra bol bol su içmeniz önerilmektedir çünkü lahananın susatma özelliği bulunmaktadır.

 Acılı Lahana Çitisi İçin Gerekli Olan malzemeler

  • 500 gram kadar ince yapraklı beyaz lahana
  • 1 tablet et ya da tavuk bulyon
  • 1 çay kaşığı rendelenmiş portakal kabuğu
  • Birkaç damla limon suyu
  • Bir tutam kadar tuz
  • Kırmızı pul biber
  • Karabiber (isteğe göre diğer baharatlardan da ekleyebilirsiniz.)

 Acılı lahana Çitisi Tarifi

Lahanaları yaprak yaprak ayırın. Lahana yapraklarını iri parçalar halinde kesin. Et bulyonu ufak parçalara ayırıp tuz, kırmızı pul biber, karabiber limon suyu ve portakal kabuğu ile karıştırıp büyük bir buzdolabı poşetine koyun. Lahanaları da poşete ekleyip hava almayacak şekilde ağzını sıkıca kapatın ve buzluğa atın. Lahanaları çamaşır çitiler gibi çitileyip lahanaları olabildiğince ezin. Daha sonra ise suyunu süzüp tabağa alın. Acılı lahana çitisi tarifi sayesinde kısa süreler içerisinde yemeğiniz hazır. Herkese afiyet olsun. İsteğe göre sıcak ya da soğuk olarak yaz ve kış aylarında servis yapabilirsiniz. Yanında mevsim yeşillikli salata, yoğurt ya da acılı şalgam ile tüketebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde ilgili yorumlar tavsiyeler yazarların kendi görüşlerini yansıtır, sosyallezzet.com'un görüşlerini yansıtmaz. Üyelerin hakaret, küfür ve kaba ifade kullanmaları yasaktır. Site yönetimi uyarı veya açıklama yapmadan herhangi bir yorumu silme hakkını saklı tutar.

Email hesabınız yayınlanmayacak! Gerekli alanları doldurunuz. *

*
*